تبلیغات اینترنتی رایگان - هورتاش - Hourtashe.com

ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ :نسخه آزمایشی demo : نام کاربری demo : کلمه عبور
عنوان تصویر 1
عنوان تصویر 2
نمایندگی سامانه پیام کوتاهفروشگاه ساز آنلاین کامز
عناوين آخرين اخبار :  

ورود کاربران

شناسه :  

رمز عبور :  

فراموشي رمز؟

عضويت رايگان

ads2

آگهي هاي ويژه

ads2

پر بيينده ترين اخبار

ads2


جراحی زیبایی بینی

بیمه - بیمه پارسیان

بيمه آتش سوزي بيمه پارسيان

آتش سوزي عبارت است از احتراق شديد مواد سوختني با آتشي ناخواسته و از کنترل خارج شده است
که معمولا با سرعت نور،دود و حرارت زياد توام است...

تعريف آتش سوزي : آتشي که در بيمه آتش سوزي مد نظر ميباشد ، نوعي از سوختن است که در آن بر اثر شدت اکسيداسيون شعله بوجود مي آيد . براي سوختن ، اجتماع سه عامل اکسيژن ، ماده سوختني و حرارت ضروري است و در صورت قطع هر يک از سه عامل واکنش خاتمه مي يابد . آتش سوزي هنگامي مصداق پيدا مي کند که سوختن بطور ناخواسته در محلي نامناسب اتفاق بيفتد و يا شعله کنترل شده در اثر خارج شدن از حريم امن خود به اشياء مجاور سرايت نموده و با بر جاي گذاشتن آثار سوختگي ، ايجاد خسارت نمايد .
چنانچه شيئي که بعنوان موجودي تحت پوشش بيمه بوده است و جبران خسارت وارد به آن در تعهد بيمه گر مي باشد ، درون اجاق ، شومينه و يا ... بيفتد و از بين برود ، خسارت وارد به آن قابل جبران نيست چرا که آتش از منبع حرارتي خود خارج نشده است ، بلکه جسم به درون جايگاه آتش افتاده است .

آتش سوزي خطر بالقوه اي است که همواره انسان و فعاليتهاي او را تهديد مي کند ، با اين تفاوت که در عصر امروز بيش از پيش بر شدت و ويرانگري آن افزوده شده است . با توجه به مطرح بودن آتش بعنوان عاملي ويران کننده و از بين برنده لزوم استفاده و توجه به شاخه اي از بيمه که طي آن بتوان اموال را در مقابل اين خطر بالقوه بيمه نمود ، به شدت احساس مي شود .

تعريف بيمه آتش سوزي : قرارداد بيمه آتش سوزي ، توافقي است بين بيمه گذار از يکسو و بيمه گر از سوي ديگر که بر اساس آن بيمه گر متعهد مي گردد در قبال دريافت حق بيمه ، خسارت وارد به مورد بيمه ( اموال بيمه شده ) را در صورت وقوع خطرات بيمه شده ، که منجر به وارد آمدن خسارت به مورد بيمه شود ، در حدود تعهدات خود ( سرمايه مورد بيمه ) و براي دوره زماني معين جبران نمايد . در اين حالت خسارت وارده قابل پرداخت به بيمه گذار و يا ذينفع مندرج در بيمه نامه مي باشد .

در بيمه آتش سوزي ، ساختمان و کليه کالاها و لوازم موجود در آن در مقابل خطر آتش سوزي و انفجار و صاعقه بيمه مي شود . همچنين خسارت هاي وارده ناشي از آتش سوزي و همچنين هزينه هاي پيشگيري از توسعه آتش در اين بيمه نامه قابل جبران مي باشد . البته لازم به ذکر است که غير از خطر آتش سوزي ، خطرات ديگري نظير زلزله ، سيل ، طوفان ، ترکيدگي لوله آب ، ضايعات برف و باران ، سقوط هواپيما و هلي کوپتر ، شکست شيشه و سرقت از منزل نيز در بيمه آتش سوزي و با عنوان خطرات اضافي قابل پوشش است که در بخش پوششهاي اضافي به تفصيل شرح داده خواهند شد.

در کل قرارداد بيمه آتش سوزي بايد حاوي مطالب زير باشد :

* نام شرکت بيمه ( بيمه گر)
* نام بيمه گذار ( مالک و يا کسي که داراي نفع بيمه اي است )
* خطرهاي مورد پوشش
* اموال بيمه شده
* مبلغ مورد بيمه
* حق بيمه
* مدت قرارداد
* تعهدات
* اضافه کردن مواردي که معمولاً جزو استثناهاي قرارداد است و دو طرف قرارداد توافق کنند که اين موارد پوشش داشته باشند .

بر اساس تفاوت در تعريف بعضي ازبخش هاي مورد نياز در قرارداد بيمه آتش سوزي ، مي توان اين نوع بيمه را به 3 شاخه زير تفکيک نمود :

* آتش سوزي اماکن مسکوني
* آتش سوزي اماکن اداري - تجاري (غير صنعتي)
* آتش سوزي اماکن صنعتي

علاوه بر دسته بندي فوق ، از لحاظ سرمايه ، بيمه هاي آتش سوزي به 3 دسته زير تقسيم مي شوند :

1- بيمه نامه آتش سوزي با سرمايه ثابت
در اين نوع از بيمه نامه آتش سوزي ، بيمه گر خسارات ناشي از آتش سوزي به اموال مورد بيمه را تا حداکثر سرمايه مندرج در بيمه نامه و به ميزان زيان وارد شده جبران مي کند . لذا بيمه گذار در زمان اخذ پوشش بيمه اي بايد دقت کند که اموال خود را به قيمت واقعي آن بيمه کند چون اگر مالي به کمتر از ارزش واقعي خود بيمه شده باشد ، بيمه گر فقط به تناسب مبلغي که بيمه کرده به قيمت واقعي مال مسئول جبران خسارت بيمه گذار خواهد بود .البته در اين نوع بيمه نامه ها بيمه گذار هر وقت که بخواهد مي تواند درخواست کاهش يا افزايش سرمايه بنمايد و بيمه گر هم با صدور الحاقيه نسبت به انجام درخواست بيمه گذار اقدام مي کند.

2- بيمه نامه آتش سوزي شناور يا اظهارنامه اي
اين نوع بيمه نامه براي موجودي انبارصادر مي شود و در زمان صدور بيمه نامه هاي آتش سوزي ، سرمايه معيني را براي مواد اوليه ، کالاي در جريان ساخت و محصول بعنوان حداکثر سرمايه براي پرداخت خسارت در بيمه نامه ها قيد مي کنند . اين حداکثر سرمايه معمولاً از طرف بيمه گذار تعيين مي شود . امروزه پيچيدگي هاي واحدهاي توليدي وصنعتي و حجم مبادلات و کالا که هر روز به انبارها وارد و يا از آن خارج مي شود و در نظر گرفتن تورم و افزايش قيمت ها در مدت کوتاه ، باعث شده که صاحبان صنعت و توليد کنندگان ، پوشش بيمه اي مورد نياز خود را به نحوي دريافت کنند تا ضمن داشتن پوشش کامل حق بيمه متناسب با داراييهاي خود را پرداخت نمايند. .

3- بيمه نامه آتش سوزي با شرايط جايگزيني و بازسازي
وجود تورم و افزايش روز افزون قيمت ها موجب گرديده است که اگر خسارتي به اموال بيمه شده بيمه گذاري در اثر آتش سوزي و يا هر خطر ديگري وارد آيد ، بيمه گذار قادر نباشد تا با مبلغ خسارت دريافتي از شرکت بيمه ، اقلام و اموال از بين رفته خود را جايگزين نمايد .

در اين نوع از بيمه آتش سوزي ، در صورتيکه اموال مورد بيمه در اثر آتش سوزي از بين برود ، قيمت جايگزين و تجديد نمودن کهنه با نو به بيمه گذار پرداخت مي گردد . اين پوشش مخصوص ساختمانها ، کارخانجات و ماشين آلات آنها مي باشد . اساس پرداخت براي ساختمانها ارزش تجديد و براي ماشين آلات جايگزيني ماشين با همان شرايط ، مارک و يا ماشين مشابه است .

خطرات تحت پوشش بيمه نامه آتش سوزي

با خريد بيمه نامه آتش سوزي ، خود به خود سه خطر آتش سوزي ، انفجاروصاعقه تحت پوشش قرار مي گيرد که تعريف هريک از آنها با توجه به شرايط عمومي بيمه نامه آتش سوزي به شرح ذيل مي باشد:

1- آتش : مقصود آتش عبارت است از ترکيب هر ماده با اکسيژن به شرط آنکه با شعله همراه باشد .
2- صاعقه : صاعقه عبارت است از تخليه بار الکتريکي بين دو ابر يا بين ابر و زمين که بر اثر القاء دو بار مخالف بوجود مي آيد .
3- انفجار : هر نوع آزاد شدن ناگهاني انرژي حاصل از انبساط گاز يا بخار را انفجار گويند .

خسارت و هزينه هاي قابل تامين در بيمه نامه هاي آتش سوزي

• بر اساس شرايط ، خسارت و هزينه هاي قابل تأمين بيمه آتش سوزي به شرح زير است :

1- خسارتهاي مستقيم ناشي ازخطرات تحت پوشش
2- خسارت و هزينه هاي ناشي از اقدامات لازم که به منظور جلوگيري از توسعه خسارت از طرف بيمه گذار صورت مي گيرد.
3- هزينه هاي ناشي از نقل مکان ضروري مورد بيمه و يا خسارت ناشي از اينگونه عمليات که به منظور نجات کالاي مورد بيمه صورت پذيرفته باشد .

استثنائات بيمه نامه آتش سوزي

• بر اساس شرايط ، خسارت و هزينه هاي غيرقابل تأمين بيمه آتش سوزي به شرح زير است :

1- خسارات ناشي از جنگ داخلي ، شورش ، آشوب ، بلوا ، قيام ، انقلاب ، کودتا ، اغتشاشات داخلي و يا اقدامات احتياطي و انتظامي .
2- خسارات ناشي از انفجار مواد منفجره .
3- خسارات ناشي از انفجار اتمي ، اشعه راديواکتيويته و يونزا .
4- خسارات وارده به مسکوکات ، پول ، اوراق بهادار ، فلزات قيمتي ، جواهرات و سنگ گرانبها .
5- خسارات وارد به اسناد ، نسخ خطي و هزينه بازسازي ، جمع آوري مجدد اطلاعات و يا تنظيم دفاتر بازرگاني .

6-کليه خطرات اضافي يا تبعي مگر آنکه بيمه گذار حق بيمه اضافي مربوط به آنها را پرداخت و خطر مورد نظر بيمه شده باشد.

خطرات اضافي يا تبعي مورد پوشش

خطرات اضافي آن دسته از خطراتي هستند که شرکتهاي بيمه از پذيرفتن ريسک آنها بطور مجزا اجتناب مي ورزند و لذا اينگونه خطرات تحت بيمه آتش سوزي پذيرفته شده و تحت پوشش قرار مي گيرند . بعبارت ديگر خطرهاي تبعي بطور مجزا و بدون وجود بيمه آتش سوزي بيمه نمي گردند ، بلکه مورد بيمه ابتدا بايستي در مقابل آتش سوزي بيمه شود تا بتوان به تبع آن ، خسارات وارد به مورد بيمه ناشي از خطرات تبعي يا اضافي تحت پوشش را پرداخت نمايد .

*

معمولاً خطرات تبعي طي الحاقيه اي که داراي شرايط خاص مي باشد تحت پوشش قرار مي گيرد . همچنين اغلب خطرات اضافي داراي فرانشيز هستند بدين معني که بيمه گر طبق شرايط عمومي بيمه آتش سوزي اين خطرات را تحت پوشش قرار نمي دهد مگربا دريافت حق بيمه اضافي و در نظر گرفتن فرانشيزمناسب براي آن . بيمه گر مجاب به پوشش خطرات فوق گردد . در صورت پوشش هر يک از اين خطرات ، نرخ حق بيمه آن به نرخ بيمه سه خطر اصلي اضافه شده و مبلغ حق بيمه به تناسب افزايش خواهد يافت .

خطرات اضافي بيمه آتش سوزي عبارتند از :

1- زلزله و آتشفشان .
2- سيل : خسارت وارده به مورد بيمه دراثر طغيان رودخانه ها و يا جريان هاي آب خارج ازمسيرطبيعي خود بعلت ريزش باران بوجود آيد تحت پوشش است. بعضي از خسارات از پوشش بيمه مستثني شده اند که مهمترين آنها عبارتند از خسارات ريزش و نشت ، خسارات وارد به حصارها و خسارت ناشي از جزر و مد .
3- طوفان
4- سقوط هواپيما و هلي کوپتر
5- خطر ترکيدن لوله آب : در بيمه خطر ترکيدگي لوله هاي آب که يکي از خطرات تبعي بيمه نامه آتش سوزي مي باشد ، خسارات وارده به خود لوله تحت پوشش نمي باشد و معمولا خسارات ناشي از ترکيدن لوله هاي آب بر اساس ضوابط و استثنائات تعيين شده با اعمال فرانشيزقابل پرداخت مي باشد .
6- خطر ضايعات آب برف و باران : خطر ضايعات آب برف و باران يکي ديگر از خطرات تبعي بيمه نامه هاي آتش سوزي مي باشد که خسارات وارد در اثر نشت آب از سقف و بام ساختمانها را تحت پوشش قرار مي دهد.

7- دزدي با شکست حرز
8- شکست شيشه : خطر شکست شيشه بعنوان يکي از خطرات تبعي بيمه نامه آتش سوزي به منظور تحت پوشش درآوردن شکست شيشه که ناشي از آتش سوزي نباشد ،بيمه مي گردد. براي پوشش اين خطر لازم است از محل مورد بيمه قبل از صدور بازديد بعمل آيد. شيشه هايي تحت پوشش شکست شيشه قرار مي گيرد که ضخامت آن از 6/0 ميلي متر به بالا بوده و حتما نصب شده باشد و مي بايست تحت پوشش خطر اصلي در بيمه نامه آتش سوزي قرار گيرند. اگر ساختمان تحت پوشش بيمه آتش سوزي نباشد شيشه ها را نمي توان تحت پوشش خطر فوق قرار داد.
9- اعتصاب ، شوب و بلوا : پوشش خطرات فوق بعنوان خطرات تبعي بيمه نامه آتش سوزي فقط بر اساس شرايط موافقت شده با طرفهاي اتکايي با نرخهاي توافق شده امکان پذير مي باشد و معمولا نرخهاي اعمالي براي مواقعي که حالتهاي فوق العاده وجود ندارد يا زمانهايي که حالت فوق العاده شروع شده يا احتمال شروع آن مي رود ، اختلاف فاحش دارد و بهمين لحاظ بيمه گر معمولا شرايط تجديد نظر در نرخ را براي خود پيش بيني مي نمايد .
10- خطرانفجار ظروف تحت فشار صنعتي : با توجه به اينکه در شرايط عمومي بيمه نامه آتش سوزي ، خطر انفجار ظروف تحت فشار مستثني شده است لذا بيمه گذاران مي توانند با توجه به تعاريف ارائه شده در الحاقيه ظروف تحت فشار صنعتي ، براي دستگاهها و ماشين آلاتي که بعنوان ظروف تحت فشار صنعتي تلقي مي شوند ، با پرداخت حق بيمه اضافي پوشش بيمه اي دريافت نمايند.


ارسال آگهي : 1387/12/16

   مشخصات آگهي   

به علت منقضي شدن آگهي , اطلاعات تماس نمايش داده نمي شود


جستجوي مرتبط
- بیمه مسئولیت- بیمه اتومبیل- بیمه باربری- بیمه مهندسی- بیمه عمر و پس انداز- بیمه آتش سوزی- بیمه حوادث خانواده- بیمه باربری وارداتی- بیمه اشخاص- بیمه شخص ثالث- بیمه درمان مسافران خارج- بیمه بدنه- بیمه طرح جامع خانوار- بیمه آتش سوزی مسکونی- بیمه آتش سوزی واحد صنعتی- بیمه حوادث سرنشین- بیمه باربری داخلی- بیمه باربری ترانزیت- بیمه حوادث- بیمه نامه هواپیما- بیمه نامه کشتی- بیمه نامه اعتباری- بیمه باربری صادراتی- بیمه پول درگردش- بیمه ایران- بیمه البرز- بیمه پاسارگاد- بیمه سامان- بیمه پارسیان- بیمه ملت

تازه‌هاي بیمه - بیمه پارسیان (صفحه 1 از 2)
‪۹۴/۰۴/۲۱ نمايندگي بيمه پارسيان
شرکت بيمه پارسيان(سهامي عام) براساس قانون تاسيس موسسات بيمه غير دولتي و طي مجوز شماره 5200 بيمه مرکزي ايران در عرصه ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه حوادث بيمه پارسيان
حادثه عبارت از واقعه ناگهاني شديد است که مستقيما بر اثر يک نيروي خارجي و بدون اراده بيمه شده سبب جراحت ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه درمان بيمه پارسيان
تامين و حفظ سلامت آحاد جامعه همواره يکي از هدف هاي مهم دولت جمهوري اسلامي ايران و مورد توجه مقامات ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه هواپيما بيمه پارسيان
بيمه هواپيما ويژگي هاي خاص خود را دارد و در واقع اصول فني حاکم بر ساير رشته هاي بيمه بر اين ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه کشتي بيمه پارسيان
در اين نوع بيمه ممکن است فقط بدنه کشتي و يا بدنه به همراه تجهيزات و ماشين آلات آن بيمه ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه شکست ماشين آلات بيمه پارسيان
براي هر مقاطعه کار ساختماني،زمان و هزينه هاي مربوط از عوامل تعيين کننده و سرنوشت ساز در موفقيت يا شکست پروژه ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه حوادث سرنشين بيمه پارسيان
بيمه حوادث سرنشين همانند بيمه بدنه،جزء بيمه هاي اختياري است.مزيت عمده بيمه حوادث سرنشين درموردراننده يا افرادي است که شخص ثالث ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه شخص ثالث بيمه پارسيان
به موجب ماده يک قانون شخص ثالث ، کليه دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني و انواع يدک و تيلر متصل ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه بدنه بيمه پارسيان
ر بيمه بدنه اتومبيل ، خسارتهاي وارده به اتومبيل بيمه شده ( اعم از خسارتهاي کلي و جزئي) و همچنين سرقت ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه آتش سوزي بيمه پارسيان
آتش سوزي عبارت است از احتراق شديد مواد سوختني با آتشي ناخواسته و از کنترل خارج شده است که معمولا ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه باربري بيمه پارسيان
قديمي ترين نوع بيمه، بيمه باربري است.دراين نوع بيمه، بيمه گر متعهد به جبران خسارت به ميزان و ترتيب توافق شده ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه عمر ساده بيمه پارسيان
با بيمه‌نامه عمر ساده زماني پارسيان، و پرداخت حق بيمه‌اي ناچيز، تامين و آسايش خيال را براي خود و اعضاي خانواده‌مان ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ يمه عمر و پس انداز بيمه پارسيان
بيمه عمر و پس انداز اين نياز شما را مرتفع مي سازد.ما در شرکت بيمه پارسيان به بيمه عمر از ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه پول بيمه پارسيان
عنوان پول در قرار داد بيمه ، حفظ و نگهداري پول تحويلي به كاركنان براي نگهداري و حمل پول ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه مسئول فني بيمارستان بيمه پارسيان
مسئوليت بيمارستان شامل دو نوع مسئوليت يكي مسئوليت كالا و ديگري مسئوليت حرفه اي مي باشد... اين بيمه نامه براي ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه مديران مجموعه ورزشي بيمه پارسيان
بيمه مديران مجموعه ورزشي بعد ازمعرفي بيمه نامه جامع مسئوليت انفرادي به بازارهاي بيمه اي، به ندرت بيمه نامه مسئوليت انفرادي ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه مسئوليت مدني بيمه پارسيان
هرگاه براثر كردار و رفتار فرد يا افرادي به ديگر فرد يا افراد جامعه خسارتي وارد آيد مسئوليت مدني تحقق مييابد ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه انرژي بيمه پارسيان
پروژه هاي عمراني و زير بنائي دردست احداث جهت استخراج نفت،گاز و پالايش و پخش آنها و نيز پتروشيمي وساير ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه تمام خطر پيمانكاران بيمه پارسيان
همان گونه كه از نام آن مشخص مي شود پوشش تمام خطر و جامع است و فقط موارد استثنا شده ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

‪۹۴/۰۴/۲۱ بيمه تمام خطر پيمانكاران بيمه پارسيان
بيمه تمام خطر نصب بيمه به عنوان مكانيزم انتقال ريسك با ايجاد امنيت خاطر و آرامش روحي در اجراي پروژه هاي ...
بابک یزدی ، تلفن : 0281-3360338

 

1 2

آگهي هاي جديد بابک یزدی
ارائه انواع بيمه هاي عمر و سرمايه گذاري
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه نامه حوادث،آتش سوزي،بيمه مسئوليت
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

نمايندگي بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه حوادث بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه درمان بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه هواپيما بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه کشتي بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه شکست ماشين آلات بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه حوادث سرنشين بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

بيمه شخص ثالث بيمه پارسيان
بابک یزدی
تلفن : 0281-3360338

با توجه به تعداد زياد آگهي در سایت , لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد .
کلیه حقوق این سایت متعلق به تیماپو می باشد و هرگونه سو استفاده از این سایت پیگرد قانونی دارد .

Copyright 2009 hourtashe.com All Right Reserved